2. narozeniny

25.04.2010 22:44

Ahoj všichni,

po opravdu dlouhé odmlce, kdy jsem vám mezi tím velmi vyrostl, zmohutněl a dospěl, se k vám opět vracím, abych se připomenul v okamžiku více než významném, a to v den mých druhých narozenin.

Začal bych stručným shrnutím mých tělesných propozic - výška 88 cm, váha 14 kg.

Co se týče mých dovedností, tak se považuji za zcela dospělého vyzrálého muže, který chodí, běhá, sportuje a skáče. Ze svých sportovních aktivit bych rád zmínil lásku k balónům všech rozměrů a to v jakékoliv podobě, provozuji tedy s noblesou veškeré míčové sporty. Dále jako motorkář sjíždím i nerovný terén, velmi se zajímám o běh na dlouhé tratě a v neposlední řadě navštěvuji stále plavecký kurz a cvičení. S ohledem na skutečnost, že jsem ke svým druhým narozeninám dostal kolo, rád bych se intenzivně začal věnovat cyklistice.

Nezanedbávám ani svou intelektuální stránku a proto mezi mé koníčky stále patří četba, která den co den rozvíjí mou již velmi bohatou slovní zásobu. Své řečnické umění zde nemohu popsat neboť to se musí slyšet :-) Ve svých dvou letech hovořím zcela bez problému, domluvím se s kýmkoliv, mluvím již ve větách i souvětích a samozřejmě nazapomínám vždy uvést své celé jméno a věk "Vítek Písař dva".  Mezi mé velké záliby patří zoologie a zejména druhové určování zvěře. Má znalost zvířat často překvapí i rodiče. Pro zajímavost uvedu jen některé ze zvířat o které se zajímám  - tukan, páv, mečoun, tučňák, kuna apod. Dnes při koupání jsem s tatínkem probíral savce. Někdy mám pocit, že si snad rodiče mysleli, že budu celé dětství rozeznávat pouze krávu, kočku a psa. Velice jsem se zlepšil i v určování barev. V současné chvíli rozpoznám červenou, černou, bílou, šedou, žlutou, modrou, zelenou a hnědou.

Abych však poskytl zcela objektivní informace o mé osobě, musím zde zmínit i nepatrný nedostatek v podobě malých, ale stále častých počůrankových nehod. Tento nešvar já osobně však přičítám mému osobnímu zájmu o cokoliv jiného jenom ne o včasné nahlášení této potřeby. Aby ale bylo všem čtenářům jasno, tak na velkou stranu samozřejmě již několik měsíců chodím jako slušný člověk na nočník. Nechci to zakřiknout, ale i v tom druhém případě se myslím začalo poslední dva týdny blýskat na lepší časy (ale je to tím, že maminka přitvrdila a já za svou nedbalost už občas trochu dostanu přes zadek).

Závěrem už snad jen tolik, že mi moc chutná, s jídlem nemám problémy a to zvláště pokud se jedná o stravu sladkého charakteru, kterou mám bohužel z těchto důvodů na příděl :-( Spinkat chodím do 20 hodin, již nocuji v dospělácké posteli bez mřížek a bednění, spím už většinou skoro celou noc jen někdy k ránu vyžaduji pití v podobě mléka nebo čaje. Někdy maminka dá, ale spíše už ne. Stále zachovávám spánek po obědě, a to hojně - 2 hodiny i déle, ale to už mě většinou rodiče vzbudí, protože bych nespal v noci.

Tak se mějte moc hezky a samozřejmě veškeré dotazy rád zodpovím. Ahoj váš již dvouletý Vítek

—————

Zpět